Wizyta w teatrze

Z inicjatywy p. Igora Bykowskiego jako klasa IVb w dniu 28 września 2017 roku wyszliśmy do teatru na spektakl pt. „Ojczyzna”. Pierwszy raz gościliśmy w Teatrze Polskim w Poznaniu i mieliśmy szansę na podziwianie tego budynku z zewnątrz jak i wewnątrz.

Podczas spektaklu musieliśmy podpisać kartony – najlepiej ze wszystkich stron. Z tych kartonów pani kazała nam zbudować mur. Później usiedliśmy na poduszkach ,lub klockach na widowni i obserwowaliśmy nasz mur. Jak usiedliśmy, zaczął się spektakl. Na początku aktorzy zaczęli psuć nam nasze dzieło. Pan w zielonym stroju nazywał się Pan Wojsko i zaczął wszystkim rozkazywać. Pani w białym stroju nazywała się Mowa i zaczęła rzucać klockami. Wystąpili również inni aktorzy – pan w czerwonym stroju, czyli Dom, pani w żółtym stroju nazywała się Droga ,a pan w czarnym stroju Klocek. Myślę, że Ci bohaterowie bawią się, a za pomocą tej zabawy pomagają nam odkryć jak wiele skomplikowanych znaczeń i relacji kryje się za słowem „OJCZYZNA”. Aktorzy pokazują nam, jak ważne jest poczucie wspólnoty i sprawiają, że chce się do niej dołączyć.

Według mnie Klocek był odrzucony przez innych, a Pan Wojsko najbardziej mnie zaskoczył. Ten spektakl bardzo mi się podobał ,ale chyba go nie zrozumiałam do końca. Dobrze, że na języku polskim wszystko sobie wyjaśniliśmy!

Daria Jankowiak, kl. IVb

Udostępnij

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *