Wspomnienia z ferii

Podobnie jak w latach poprzednich dzięki współpracy z Poznańską Spółdzielnią Mieszkaniową dzieci miały możliwość skorzystania z różnych form zajęć organizowanych podczas ferii w świetlicy szkolnej.

Uczestnikami zajęć byli nie tylko uczniowie naszej szkoły, ale również inni mieszkańcy osiedla oraz osoby przyjezdne. W pierwszych dniach dominowały gry i zabawy integracyjne mające na celu poznanie się dzieci. Uczestnicy brali udział w ciekawych konkurencjach oraz korzystali z chusty animacyjnej. Nie zabrakło również dyskusji o naszym osiedlu oraz o sposobach spędzania na nim wolnego czasu. Dzieci przedstawiły to w formie plastycznej, tworząc kolorowe plakaty. Propozycji prac plastycznych było dużo więcej. Dzieci miały również okazję pochwalić się wiedzą ogólną podczas konkursu naukowego. Pojawił się również taniec, zabawy z muzyką oraz mnóstwo innych zajęć ruchowych. Sport towarzyszył dzieciom każdego dnia. Oprócz zaplanowanych zabaw ruchowych na świetlicy, dzieci uczestniczyły w zajęciach na sali gimnastycznej. Do dyspozycji chętnych dzieci były również stoły do tenisa. Każdego dnia na uczestników czekał ciepły posiłek i napoje.

Udostępnij