Wycieczka klasy Ic

30 listopada dzieci z klasy Ic uczestniczyły w lekcji zorganizowanej przez CK Zamek „Kolory Meksyku” połączonej z wystawą prac Fridy Kahlo oraz Diego Rivery. Artyści, których prace mogliśmy zobaczyć, to wyjątkowe osobowości, których życie było tak samo zajmujące jak sztuka. Lekcja dotyczyła barw obecnych w obrazach i fotografiach prezentowanych na wystawie. Dla Fridy Kahlo oraz innych artystów kolor miał ogromne znaczenie. Wyrażał emocje, stany ducha, miał znaczenia symboliczne jak również odwoływał się do tradycji Meksyku. Dzieci analizowały paletę barw użytą do namalowania obrazów i pojawiającą się w fotografiach. Istotne było nazywanie kolorów i omawianie sposobów ich powstawania. Warsztat miał charakter doświadczalny. E eksperymentowaliśmy z kolorami, poznaliśmy różne rodzaje farb, sposoby ich powstawania, a także rozmawialiśmy o podstawach teorii barw.

Udostępnij

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *