,,Matematyka w rytmie muzyki”

W dniu 17 października 2017 roku uczniowie klasy 7c brali udział w wykładzie popularnonaukowym ,,Matematyka w rytmie muzyki”, który odbył się w Akademii Muzycznej im. Ignacego Paderewskiego. Wykład był elementem cyklu Matematyka w muzyce i muzyka w matematyce, a jego celem było ukazanie związków i podobieństw pomiędzy tymi odległymi − na pozór − dziedzinami. Uczniowie zapoznali się ze szczególnymi ciągami liczb naturalnych, które można odnaleźć w rytmie wielu dzieł stworzonych przez współczesnych kompozytorów. Zobaczyli również, w jaki sposób obliczanie największego wspólnego dzielnika dwóch ustalonych liczb naturalnych związane jest rytmem występującym w wielu kompozycjach ludowych.

Edyta Preuss

 

Udostępnij

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *