Dzień Dinozaura oraz Dzień Niebieski w grupie IV.

W ubiegłym tygodniu w grupie IV miały miejsce wyjątkowe święta – Dzień Dinozaura oraz Dzień Niebieski. Dzieci bardzo chętnie angażują się w każde organizowane święto.

Podczas pierwszej uroczystości naszą grupę odwiedziły prawdziwe dinozaury Przedszkolaki tego dnia przyniosły różne materiały związane z tymi zwierzętami. Była to wspaniała okazja by zapoznać dzieci z prehistorycznymi stworzeniami, które niegdyś zamieszkiwały naszą planetę. Przedszkolaki zapoznały się z gatunkami dinozaurów, poznały również miejsce ich życia. Bardzo chętnie rozwiązywały przygotowane zagadki. Jednak najwięcej radości sprawiła dzieciom praca plastyczno-techniczna. Pierwszy raz przedszkolaki z grupy IV pracowały w parach. Praca taka ma niezwykłe walory kształtujące i wychowawcze. Dzieci podczas tej kreatywnej pracy wykonały niezwykłe modele dinozaurów.

Głównym tematem zajęć podczas Dnia Niebieskiego była woda. Dzień ten upłynął na licznych zabawach badawczych. Zabawy takie w wyjątkowy sposób wpływają na rozwój i wychowanie dzieci, co związane jest z faktem, iż każda zabawa tego rodzaju niesie ze sobą ładunek pozytywnych emocji, co w znaczący sposób wspiera proces uczenia się. W tym dniu dowiedzieliśmy się między innymi co pływa w wodzie, a co tonie, co się rozpuszcza, a co nie. Dzieci z wielkim zaciekawieniem przyglądały się doświadczeniom i bardzo chętnie pomagały w ich przeprowadzeniu. Przedszkolaki zapoznały się również, ze sposobami oszczędzania wody. Dowiedziały się jak ważna jest woda dla życia, nie tylko ludzi, ale dla całej naszej planety. Tego dnia zrealizowaliśmy również zajęcia w ramach projektu edukacyjnego Kubusiowi Przyjaciele Natury – woda. W tym dniu nawet podczas II śniadania królował kolor niebieskie w postaci babeczek blue. Obchodzenie takich nietypowych świąt po raz kolejny okazało się niezwykle satysfakcjonujące dla dzieci.

Udostępnij