Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

 

W październiku obchodzimy Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Tegoroczne hasło brzmi: „Baśnie i legendy z całego świata”. Zapraszamy wszystkich serdecznie do biblioteki szkolnej, gdzie można wypożyczyć wiele interesujących książek, także baśni i legend. A w przerwach pomiędzy czytaniem proponujemy uczestnictwo w konkursach. Uczniom klas pierwszych, drugich i trzecich polecamy konkurs plastyczny „Ilustracja do ulubionej baśni”. Dla klas czwartych, piątych i szóstych rekomendujemy konkurs „Dokończ baśń”. Polega on na dopisaniu zakończenia do historii, którą otrzymać można w bibliotece. Z kolei uczniowie klas siódmych i ósmych mogą wziąć udział w zmaganiach konkursowych pod nazwą „Zostań autorem legendy”. Zasady tego konkursu polegają na napisaniu legendy o Piątkowie. Dla zwycięzców konkursów przewidziane są nagrody!

Udostępnij