Nowości w bibliotece szkolnej #10

Szanowni Uczniowie,

do zbiorów biblioteki szkolnej włączyliśmy w ostatnim czasie trzy książki „z zieloną okładką”. Mowa o powieściach G.L. Marvel, Opowieści o zwierzętach, które zmieniły świat. 51 superbohaterów z krwi i kości, Anity Głowińskiej, Do czego służy kotlet? oraz utwór Klausa Hagerupa i Lisy Aisato O dziewczynce, która chciała ocalić książki. Zachęcamy do zapoznania się krótką informacją o lekturach. G.L. Marvel, Opowieści o zwierzętach, które zmieniły świat. 51 superbohaterów z krwi i kości

Czy wiecie, że zwierzęta dokonują niezwykłych rzeczy? Pies Balto samodzielnie poprowadził zaprzęg przez śnieżycę, by dostarczyć lekarstwa dzieciom, a niedźwiedź Wojtek zgłosił się do noszenia ciężkich przycisków, by wesprzeć polskich żołnierzy podczas walki. Czasami odwaga merda ogonem!

Anita Głowińska, Do czego służy kotlet?

Kiedy ma się głowę pełną szalonych pomysłów, łatwo wpaść w niezłe tarapaty. Kajetan i jego kumple coś o tym wiedzą. Zwariowane przygody szkolnej paczki urwisów, którzy nigdy się nie nudzą.

Klaus Hagerup, Lisa Aisato, O dziewczynce, która chciała ocalić książki

Wiesz, co dzieje się z książkami, których nikt nie wypożycza w bibliotece? Anna już wie. Znikają! Ale co dzieje się z wszystkimi, którzy w tych książkach mieszkają? Czy tez znikną? Anna nie może do tego dopuścić! Postanawia ocalić zapomniane książki. Tylko jak?

Zachęcamy do zamawiania książek. Przypominamy, że w związku z zawieszeniem zajęć stacjonarnych w szkole, nadal korzystamy z opcji zamawiania. Wystarczy przesłać wiadomość na Librusie do p. Ewy Janas (bibliotekarki), a o tym, kiedy książka będzie gotowa do odbioru w portierni, zostaniecie poinformowani.

Pracownicy biblioteki szkolnej

Udostępnij