Nowości w bibliotece szkolnej #4

Szanowni Uczniowie,

z nowości dla najmłodszych warta polecenia jest również seria Marcina Pałasza o Marcelce, wśród której ukazały się następujące pozcyje:

  • Dasz radę, Marcelko;
  • Marcelka i szkolne sprawy;
  • Marcelka i czterolistna koniczynka.

 

Marcin Pałasz, Dasz radę, Marcelko – Poznajcie Marcelkę. Ta sympatyczna dziewczynka po wypadku chodzi o kuli i musi dużo ćwiczyć, aby wyzdrowieć. Nie jest jej łatwo, tym bardziej, że w klasie są dwie dziewczyny, które bardzo jej dokuczają. Jednak jej samotność przerywa obecność psa Rozrabiaki, którego Marcelka staje się właścicielką. Od tego momentu problemy dziewczynki stają się łatwiejsze do pokonania.

Marcin Pałasz, Marcelka i szkolne sprawy – Następna część przygód Marcelki. Jest coraz zdrowsza i robi duże postępy w rehabilitacji. Doskonale radzi też sobie z opieką nad psem Rozrabiaką. W szkole ma już wielu przyjaciół. Nagle w klasie pojawia się nowa dziewczynka, z którą nikt nie chce się przyjaźnić. Jak rozwiązać ten problem?

Marcin Pałasz, Marcelka i czterolistna koniczynka – Trzecia część serii, w której Marcelka podczas wizyty u babci staje się opiekunką kotka Filipka. Zanim Rozrabiaka i Filipek polubią się, dochodzi do kilku zabawnych sytuacji. Sytuacja jest napięta, wszyscy martwią się o zdrowie babci, a zwierzaki rozrabiają. Wtedy Marcelka znajduje na trawniku czterolistną koniczynkę. Czy przyniesie jej ona szczęście?

Jak zawsze zachęcamy do zamawiania książek. Wystarczy przesłać wiadomość na Librusie, a o tym, kiedy książka będzie gotowa do odbioru w portierni, zawsze zostaniecie poinformowani.

Pracownicy biblioteki szkolnej

Udostępnij