Pierwszy Dzień Wiosny w Przedszkolu

,,Wiosna przychodzi zgodnie z planem,

choć ślady zimy tu i tam.

Pierwiosnki wdzięcznie chylą główki:

– Witaj nam, Wiosno, witaj nam!”

W tym roku najpiękniejszą porę roku – Wiosnę przywitaliśmy w środę 21 marca. Aby podkreślić charakter tego wydarzenia dzieci przybrały wiosenne barwy, oraz kolorowe kwieciste opaski. Obchody tego wesołego dnia rozpoczęły się przyjazdem pięknie ubranej Pani Wiosny, która powitała Przedszkolaki wjeżdżając na teren przedszkola na swym wiosennym rowerze. Dzieci poszukiwały oznak wiosny w przyrodzie, zbierając wcześniej rozsypane, kolorowe motylki, oraz brały udział w grach i zabawach zorganizowanych przez Panią Wiosnę.

Przedszkolaki z grupy niebieskiej powitały nową porę roku „ Tańcem kwiatów” , do którego wcześniej przygotowały układ choreograficzny.

Oczekiwaną częścią dnia było wyjście na spacer, podczas którego dzieci mogły pożegnać zimę i powitać wiosnę. Nasze Przedszkolaki radośnie maszerowały w wiosennym pochodzie, na czele którego widniała Marzanna, którą następnie pożegnaliśmy według tradycji.

Mamy nadzieję, że dzięki naszym staraniom upragniona Wiosna zostanie już z nami!

 

 

Udostępnij