Wigilia w Przedszkolu

Dnia 19.12.2017 r. pojawił się pierwszy śnieg! Grupa żółta skorzystała z tej okazji i wyszła na dwór ciesząc się białym puchem! Rzucaliśmy się śnieżkami oraz budowaliśmy bałwanka, ćwicząc motorykę małą i dużą oraz równowagę i zręczność. O godzinie 15:00 przyszli do nas Rodzice. Grupa druga wprowadziła najbliższych w świąteczny nastrój opowiadając o świątecznych tradycjach śpiewając piosenki, recytując wiersze oraz grając na instrumentach ( stworzyliśmy na te okoliczność mała orkiestrę). Na koniec wspólnie z Rodzicami zaśpiewałam kolędy i dzieci wręczyły ozdobione przez siebie bombki. Na gości i naszych małych przedszkolaków czekał słodki poczęstunek.

W piątek w naszym przedszkolu było szczególnie świątecznie- w każdej z grup odbyła się Wigilia. Dzieci z grupy żółtej same przygotowały stół wigilijny pamiętając o sianku, białych obrusach i tradycyjnym miejscu dla wędrowca. Każde z dzieci samodzielnie ułożyło swój talerz oraz sztućce według wprowadzonym i utrwalonym wcześniej zasadom savoi- vivre. Wspólnie podzieliliśmy się opłatkiem składając najserdeczniejsze życzenia. Dzieci zgodnie ze świąteczna tradycją długo rozmawiały, śpiewały i słuchały kolęd podczas próbowania tradycyjnych potraw jak barszcz z uszkami czy makowiec. Nie zabrakło mandarynek, cukierków i pierników. Popołudniu odwiedził na Święty Mikołaj! Zostawił dla przedszkolaków piękne prezenty pod choinką. Dzieci z radością odpakowały prezenty i od razu zaczęły zabawę.

Udostępnij