Zachęcamy do udziału w Szlachetniej Paczce

Szanowni Państwo,

 

Jak co roku zachęcamy do udziału w akcji „Szlachetna Paczka”. Przygotowana paczka to dla potrzebujących coś więcej niż pomoc materialna. To dostrzeżenie ich piękna i potwierdzenie ich ważności, przywrócenie godności. Dzięki takiemu docenieniu ze strony innych znów stają się ważni dla samych siebie i zaczynają zmieniać swoje życie. To esencja mądrej pomocy.

Pani Maria z Rodziną

Pani Maria 64 lat

Mąż Jan 65 lat

Historia Rodziny

Pani Maria zajmuje z mężem, panem Janem pokój w niewielkim domu. Pani Maria zajmowała się domem i wychowaniem czworo dzieci. Pan Jan utrzymywał rodzinę, przez 21 lat pracował jako murarz. Jednak ze względu na zwyrodnienie kręgosłupa przeszedł na rentę. Po utracie renty pozostaje bez dochodu, małżeństwo utrzymuje się z niewielkiej emerytury pani Marii (943 zł) i zasiłku pana Jana (200 zł). Po opłaceniu rachunków i wykupieniu leków, na życie pozostaje 337 zł na osobę. Pan Jan mimo sprzeciwu lekarzy aktywnie poszukuje pracy, jednak ze względu na wiek i kłopoty ze zdrowiem nikt nie chce go zatrudnić. Czuje się przez to ciężarem dla żony i dzieci, które jak mogą wspierają rodziców, zmaga się z depresją.

Piękno Rodziny

Pani Maria jest siłą napędową rodziny. Bardzo wspiera męża i wierzy, że to tylko przejściowe kłopoty. Zachęca go do realizowania dawnych pasji, którymi są praca w ogrodzie oraz hodowla królików. Sama w wolnym czasie lubi rozwiązywać krzyżówki, gotować i robić przetwory. Małżeństwo nie może się doczekać marca przyszłego roku, w którym to pan Jan otrzyma wymarzoną emeryturę. Pani Maria liczy na to, że wtedy mąż odzyska dawną pogodę ducha. Potrzeby rodziny są bardzo skromne, głównie to buty i ciepła pościel na zimę oraz środki czystości, które bardzo obciążają skromny budżet.

Trzy kluczowe potrzeby Rodziny

  1. Kołdra – stara kołdra jest zniszczona.
  2. Pościel i poduszka – rodzina nie jest w stanie sama zakupić sobie takiej potrzeby.
  3. Buty zimowe dla członków rodziny. Zakup z ich skromnego budżetu tak dużej i ważnej potrzeby w okresie zimowym jest nierealny.

Pozostałe potrzeby Rodziny

Żywność trwała

Herbata

Kawa

Ryż

Kasza

Makaron

Mąka

Cukier

Olej

Konserwy mięsne

Konserwy rybne

Warzywa w puszkach

Środki czystości

Proszek do prania

Płyn do płukania

Płyn do mycia naczyń

Płyny czyszczące

Mydło / żel myjący

Szampon

Odzież

Maria: Sweter (Zimowe)

Rozmiar: 158 cm, Uwagi: jasne kolory, średnia budowa ciała

Kozaki – buty zimowe, Rozmiar: 37, Uwagi: kolor czarny

 

Jan: Spodnie (Przejściowe)

Rozmiar: 164 cm, Uwagi: spodnie dresowe, rozmiar L w ciemnym kolorze

Sweter (Zimowe), rozmiar: 164 cm,

Jan: Kozaki/buty zimowe, Rozmiar: 41, Uwagi: czarny

Szczególne upominki

Maria: kosmetyki damskie lub farba do włosów w kolorze burgund lub palona kawa

Jan: woda po goleniu, gorzka czekolada

Wyposażenie mieszkania

Specjalne wymagania:

140×200 lub 160×200

Kołdra, pościel (poszwy, prześcieradło), poduszka

Brakujące sprzęty gospodarstwa domowego

Specjalne wymagania:

Radio – stare radio nie działa

patelnia

lampa stojąca lub biurkowa do czytania

Udostępnij